Karpuz Tente

Karpuz tente, karpuz meyvesini andırdığı için bu şekilde isimlendirilmiş tente türüdür.

Karpuz tente nedir; cam üstleri, kapı girişleri, otel ve restoran gibi mekanlarda güneş ışınları, yağmur, toz gibi dış etkenlerden koruma sağlaması ile dış görünüşü itibari ile de şık, dekoratif bir görünüm sağlamak amaçlı tercih edilen tente türüdür.

Karpuz tente tasarım olarak ilgi çekici bir model olmakla birlikte sağlam, dayanıklı bir tente türüdür. Bu özelliğine rağmen fiyat olarak daha diğer tentelere göre uygundur. Bunun sebebi işçiliğin çok kullanılması, ancak diğer tente malzemelerine kıyasla daha az tente malzemesinin kullanılmasıdır diyebiliriz.

Favori Branda Karpuz tente nasıl yapılır: Özel olarak kutu profillerden imal olup ölçüler çıkınca pres makinesinden büküm yapılarak elektrostatik toz fırın boya ile kaplanıp pvc veya akrilik kumaş giydirilerek üretilir.

Kapuz tente genel olarak otel, restoran, kafelerde tercih edilse de evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Karpuz tente, özelliği sayesinde, balkonu yağmur ve rahatsız edici güneş ışınlarından daha fazla korur. Tente boyunun ve ayak uzunluğunun isteğe uygun olarak ayarlanabilmesi özelliği ile manzara kapanmadan, koruma sağlanır.

İstenilen boy ve genişlikte üretilebilen Karpuz tente istenilen renk seçenekleri ve kumaş özellikleri ile şık ve dekoratif amaçlı olarak tercih edilmektedir. Yine isteğe uygun olarak tente üzerine işletme logosu bastırabilmektedir.

Tentelerin kumaş seçimi genellikle güneşe karşı solmaz özellikli ve su iticilik özelliğine sahip akrilik kumaşlardan olmaktadır.

Tenteler tek açılır tente ve körüklü tente olabilmektedir.

Tek Açılır Tente

Tek açılır tente sisteminde, tentenin duvara veya tavana monte edilemediği ortamlarda iki direk üzerine montaj yapılarak sistem kurulur. Bu sayede güneş ışınlarının ortama girme açısı ayarlanabilir.

Karpuz tente çok şık ve her mekâna ayak uydurabilecek bir tente çeşidi olmaktadır. Genelde dükkân sahipleri ya da mekân sahipleri bu tente çeşidini tercih etmektedirler. Sektör alanlarında bu karpuz tenteyi görmek oldukça mümkün olmaktadır. Tenteler mekânı koruyabildikleri gibi hoş bir görüntüde oluşturabilmektedirler.

Karpuz tente fiyatları ise kesinlikle yapısına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzeme, ölçüler, renkler, tasarım ve özellikler fiyat konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda bütçenizi de zorlaman size en uygun olan tenteyi seçmek doğru olacaktır. Tente fiyatları tamamen çalıştığınız firmanın standartlarına göre de değişebilmektedir. Küçük bir araştırma yaparak size en uygun fiyatı bulmanız oldukça yarar sağlayacaktır. Mekânınıza hoş bir görünüm kazandırmak için karpuz tenteyi tercih edebilirsiniz. Her tente çeşidinin kendine has özellikleri ve malzemesi bulunduğundan fiyatlar oldukça farklı olmaktadır.

Karpuz tente nasıl üretimi konusunda sizlere bilgi vermek isteriz. Bu tenteler diğer tente çeşitlerine göre daha zor imal edilmektedir. Ama fiyatları diğer tente fiyatlarına oranla oldukça uygun olmaktadır. Bu sizin kesinlikle güveninizi sarsmamalıdır. Kullanılan malzeme oldukça kalitelidir ve işçilikte eklenince ortaya uygun bir fiyat çıkmaktadır. Yağmur ve güneşten sizi mümkün olduğunca korumaktadır. Özel malzemesi sayesinde su geçirmezliği bulunmaktadır. Bu tenteler sayesinde artık mekânınız hem korunacak hem de çok şık görünecek. Bu işi mutlaka uzmanlarına yaptırmanız gerekmektedir. Çok dikkat ve tecrübe gerektiren bir iş olduğunu bilmenizi isteriz. Sizi mağdur edebilecek insanlardan uzak durmanız sizin için yarar sağlayacaktır. Her türlü tente üretimi ve uygulaması oldukça zor olmaktadır. Her zaman işin uzmanına danışmak ve yardım almak en doğrusu olacaktır. Mekânınızı mutlaka emin ellere teslim etmelisiniz.

Şimdi Ara
Yol Tarifi
Pergola Tente Şeffaf Branda branda Şeffaf Branda Pergola Tente brandacı Çadır Sistemleri Pergola Tente branda