Ahşap Şemsiye

 Ahşap şemsiye, rahatsız edici güneş ışınları, yağmur damlaları gibi dış etkenlerle karşı koruyucu özelliği ile kişileri ve mekan korur. Bu sayede rahatsız edici dış şartları engelleyip, hafifleterek rahatlığı sağlar.

Kullanılacak mekana göre seçilecek şemsiyeler, hem kullanış özelliği olarak hem de dekoratif özelliği sayesinde, ihtiyaçları karşılayacak aynı zamanda şık bir dekorasyon da sağlayacaktır. Renkli ve desenli kumaş seçenekleri olduğu gibi talep halinde üzerinde yazı yazılarak özel şemsiye imalatı da yapılabilmektedir.

Ahşap şemsiyeler Cafeler, Restaurantlar, Bahçelerde, Balkon, Havuz Kenarlarında geniş bir kullanım alanına sahip şemsiyelerdir.  .

Ahşap şemsiyeler yer kaplamaz.

Taşınabilir özellikte olanlar kullanılmadığı zamanlarda kapatılarak bir kenara kaldırılabilir. Tekerlekleri sayesinde rahatça sürüklenebilir. Sezonluk kullanılabilir özelliktedir.

 Ahşap şemsiye imalatı, isteğe bağlı olarak sabit ayaklı olacak şekilde üretebilir.  Yere sabitlenebildiği gibi, masaya da sabitlenebilir.

Açıp kapama mekanizması için ipler kullanılmaktadır. Şemsiyenin üst kollarına bağlı ipler, makara yardımıyla gerilerek ana gövdeye bağlanarak açılıp kapanma sistemi çalışır.

Ahşap kare şemsiye v ahşap yuvarlak şemsiye olarak seçenekleri vardır.

Yine isteğe ve kullanılacak mekanın özelliklerine bağlı olarak, çeşitli boy ve ebatlarda, saçaklı veya saçaksız, değişik renk ve kumaş özelliklerinde üretilebilmektedir.

Ahşap şemsiyelerin Özellikleri:

Şemsiyenin kumaşında akrilik kumaş,  polyester kumaş kullanılabilir. Dayanıklı olan kumaş türü ise akrilik kumaştır. Polyester kumaş güneş ışınlarından dolayı kısa bir sürede solabilecektir. Polyester kumaş, ısı, ışık ve yağmur suyuna karşı çok koruyucu özellik gösteremeyebilir.

 Ahşap şemsiyenin sabitlenmesi önemlidir. Sabit özellikte yapılan şemsiyelerde şemsiyenin 90 derece dik olarak yerleştirilmesi gerekir.

Dış hava koşullarına maruz kalacak olan ahşap şemsiyeler rüzgara, yağmura maruz kalarak yıpranma yaşayacaktır. İçindeki ağırlığın dengeli olması, uygun boyutta olması devrilme riskini önleyecektir.

Şemsiye sektörü çok geniş alana sahip olup pek çok ihtiyaca hizmet etmektedir.  Özellikle çay bahçeleri, kafeler, oteller, evlerin bahçeleri, havuz kenarları, teraslar ve düzenlenen özel davet gibi pek çok alanda misafirleri ya da müşterileri sıcaktan, yağmur ve rüzgardan koruma amaçlı talep edilip kullanılmaktadır. Kullanım amacının yanında görsel olarak ise en çok yakışan ahşap şemsiye olmaktadır. Özellikle işletme sahipleri çok fazla talep etmektedirler bu tür şemsiyelere. Ortama hoş bir görünüm kazandıran aynı zamanda da ahşabın o kokusu ile daha doğal bir ortam oluşturan şemsiyeler evlerde de tercih edilmekte. Kurulumu ve kullanımı sanıldığının aksine daha basittir. Ahşap şemiyse kullanımı mekâna göre farklı şekillerde olabilmektedir. Favori branda firması çoğu zaman müşteri isteği üzerine çizimlerini yapmakta ve yeni modeller oluşturmaktadır.

Ahşap şemsiye fiyatları kurulacak mekânın ve ortamın dış etkenlerine göre değişebilmektedir. Aynı zamanda kullanılan malzeme ve ahşabın dış ortamlara karşı koruma ile kaplanması gibi pek çok etken etkileyebilir. Bu konuda favori branda firmasına ait geniş bir sosyal ağ olan web sitesini ziyaret edebilir ve gerekli bilgileri almak için iletişim bölümünden müşteri hizmetleri servisine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yağılan tüm ürünlere ait fotoğraf ve özellikleri de inceleme fırsatınız oluşur.

1980 yılından beri branda, çadır, tende ve şemsiye sektöründe var olan köklü bir kuruluş olan favori branda firması yaptığı her işte kalite ve sağlamlığı garanti etmektedir. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişim içinde olan firmanın geri dönüşümler hep olumlu olmuş yaptığı üstün hizmetleri ile müşteri memnuniyetini üst sıralara taşıyarak bu sektörde en ön sıralara gelmiş durumdadır.  Ahşap şemsiye imalatı konunda da gerekli olan tüm hassasiyeti göstererek çalışmalarına önem vermektedir.

 

Şimdi Ara
Yol Tarifi
Pergola Tente Şeffaf Branda branda Şeffaf Branda Pergola Tente brandacı Çadır Sistemleri Pergola Tente branda