Tente Kumaşları

Tenteler gerildikleri ortamları çeşitli dış etkilerden koruyarak amaca uygun dizayn edilmiş branda kumaşlarla örtülü mekanizmalardır. Çok çeşitli formlarda üretilmeleri ve tasarlanmaları mümkündür. Çadırlar veya organizasyon alanları ve araç koruyucuları gibi oldukça farklı amaçlara hizmet edecek tente kumaşları ile size özel tasarım ve imalat yapmaktayız. Favori Branda bu işte oldukça deneyimli ve son derece kaliteli kumaşlar ile çalışan pazarda hem tasarım hem de ürün satışı alanında yer alan bir firmadır.

Firmamızın ürettiği ürünleri ve daha da önemlisi bu ürünlere ait görselleri incelemeniz için Favori Branda adresindeki web sitemizi ziyaret etmenizi yeterli olacaktır. Sitemizde anlatıldığı üzere oldukça teknik bir konu olan ve çeşitlilik arz eden bir sektörde 30 yılı aşkın süredir faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Tente sistemleri ya da sadece amaca özel ve uygunluktaki brandalarımız son derece profesyonel ve deneyimli ekibimiz tarafından size özel hazırlanarak hizmet sunumu gerçekleştirilmektedir. Kullandığımız kumaşlar için genel olarak tente kumaşları tabirini kullanırsak ve tente kumaşları nedir nasıl üretilir konusuna değinirsek, karşımıza ilk çıkacak bilgi, kumaşların hangi elyaftan üretildiğinden bahsetmek olacaktır. Membran malzemeler haricinde genel olarak yoğun kullanılan elyaf polyesterdir ve çeşitli denyelerdeki ipliklerden tente kumaşından beklenilen özelliğe göre farklı dokuma türlerinde ve sıklıklarında üretilen ve kaplaması yapılan birinci sınıf kumaşları kullanmaktayız. Kumaşlarımızın üreticileri dünya çapında firmalardır ve ithal ettiğimiz tüm kumaşlar gerek sertifika gerekse garanti bakımından her türlü belgeye sahiptir.

Tenteler brandaları yani tente kumaşlarını taşıyan sistemlerdir. Kısaca tente kumaşları nasıl yapılır konusunda bahsettiğimiz üzere son derece dayanıklı elyaflardan çekilen iplikler dokunan kumaşlar amaca uygun kaplamalar ile branda kumaşı ya da daha yaygın tabir ile tente kumaşı haline getirilerek tasarımlarda kullanılır.

Tenteler genelde sektör alanlarında tercih edilmektedir. Tente kumaşları dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Sert ve kalın olmaları dayanıklılık açısından olumlu olmaktadır. Kötü hava koşullarını düşünürsek bu malzemeler çok önemli bir rol oynamaktadırlar. Kaliteden hiçbir zaman ödün vermemeniz gerekmektedir. Bu müşteri memnuniyeti ve sağlıklı bir hizmet için gerekli olmaktadır. Müşteri memnuniyeti her sektör için çok önemli olmaktadır. Müşterilerin olumlu düşünceleri ve tercihleri satıcı ve üreticinin itibarını belirlemektedir.

Tente kumaşları fiyatları kalite ve renklere göre değişiklik göstermektedirler. Fiyatlar satıcı firmaların satış ve fiyat standartlarına göre de şekillenebilmektedir. Bu yüzden aynı ürünü her yerde aynı fiyata bulabilmeniz mümkün olmamaktadır. Fiyatlar metre hesabı ile belirlenmektedir. 11 Euro ve 22 Euro arası değişiklik göstermektedir. Böyle durumlarda hem bütçenizi hem de kaliteyi ön planda tutmanız gerekmektedir. Tente kumaşları özel kumaşlar olduğundan fiyatlar biraz yüksek olmaktadır.

Tente kumaşları imalatı genellikle fabrikalarda yapılmaktadır. Bu üretimler sektörün uzun yıllar içerisinde bulunan firmalar tarafından yapılmaktadır. Tente üretmek ve tente kumaşı üretmek gerçekten büyük bir ustalık ve bilgi gerektirmektedir. Makinelerin kalitesi ve üretim başarısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Fiyatların yüksek olması nedenlerinden biride maliyetinin ve üretim şekillerinin oldukça maliyetli ve zor olmasıdır. Hem üretici hem satıcı ürünlerin kalitesinden ödün vermemek için büyük bir titizlik ile çalışmaktadırlar. Ürünün üstün özelliklerinin bulunması ve kaliteli olması da fiyatlara oldukça yansımaktadır. Sektör alanlarında kullanılmasının da fiyatlarda etkili olduğunu belirtmeliyiz. Tenteler işlerinde uzman olan kişiler tarafından üretilmelidir. Bu iş için kesinlikle ileri teknoloji makinalar ve tecrübe gerekmektedir. Tente üretiminde kesinlikle çok titiz davranılmalı ve hata yapılmamalıdır. Tek bir hata geri dönüşü olmayan durumlarla karşılaşılmasını sağlayabilmektedir.

 

Şimdi Ara
Yol Tarifi
Pergola Tente Şeffaf Branda branda Şeffaf Branda Pergola Tente brandacı Çadır Sistemleri Pergola Tente branda