Şeffaf Branda

Şeffaf Branda

Şeffaf branda nedir: Yüzeyi sayesinde her mevsim kullanılabilen saydam kapama özelliği olan çadır sistemidir. Hızlı kurulum ve taşıma özelliği vardır.

branda kullanıldığı alanlarda, ısı ve nem yalıtımı sağlar, kullanılan alanları dış etkenlerden korur. Bu nedenle maliyet azaltıcı etkisi de vardır. Ortamı toz, yağmur ve sudan koruduğu gibi saydam olması nedeni ile içeriyi ve dışarıyı gösteren bir duvar özelliğindedir.

Şeffaf branda nasıl yapılır:

Dış yüzeyi ve iç yüzeyi mika, naylon, kalın branda kumaşındandır. Şeffaf mika, genel olarak ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlarda kullanılabildiği gibi kış bahçesinde kullanılan bu malzeme, % 100 PVC den oluşmaktadır. Cam gibi saydam olup içeriyi ve dışarıyı gösterme özelliği vardır.

Kış bahçeleri, kafe, otel, restoran gibi yerlerde maliyeti yüksek olan cam balkon yerine tercih edilebilen bir branda türü olan şeffaf branda, mekanları birbirinden ayıran duvar işlevi görür.

Yazın kafe ve restoran gibi işletmelerde iç mekan ve dış mekan birlikte kullanılırken, havaların soğuk ve yağışlı olduğu mevsimlerde oturma alanları kısıtlanabilmektedir. Şeffaf brandalar ile dış mekanlar kapatılarak bu alanın da kullanımının sağlanması mümkün olmaktadır.

Kenarlarındaki fermuarları sayesinde kapalı olarak kullanılabildiği gibi fermuarları açıp toplanarak açık alana dönüşüm sağlanarak da kullanılabilmektedir.

Etrafında kullanılan çerçeve şeklindeki brandanın renk seçenekleri vardır. İstenilen renk seçeneği kullanıldığında ortama estetik ve şık bir görünüm katmaktadır.

Şeffaf Branda-Kış Bahçesi

ısı yalıtımı ve konfor sağlayan branda türüdür. Mekana göre yapıldığından uyum sağlar, mekanın estetik görünmesini sağlar.

Kış bahçesi brandası dayanıklı olup, zorlu hava koşullarından etkilenmenize izin vermeyecek bu sistem, dört mevsim rahatlıkla kullanılabilir özelliktedir.

Şeffaf brandanın yazın güneşin etkisi ile sıcaktan genleşmesi ve kışın da soğuk havadan dolayı çekmeler yaşanabileceğinden 0,60 mm  veya 0,80 mm kullanılması tavsiye edilmektedir

Kış bahçesi brandası kafe, restoran, otel gibi mekanlarda kullanılabildiği gibi bahçeli evlerde ve villalarda da kullanılabilir.

Şeffaf brandalar genelde sektör alanlarında kullanılsa da yazlık mekânlarda da tercih edilmektedir. İster evlerinizde ister kafe ya da restoranlarınızda kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Şeffaf branda genellikle koruma amaçlı kullanılmaktadır. Cam görünümlü olması mekânın kapanmasını engellemektedir. Hem şık bir görünüm hem de kaliteli bir hizmet için tercih edilmektedir.

Şeffaf branda fiyatları

kaliteye ve kullanım şekillerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar metre hesabı üzerinden hesaplanmaktadır. Kalite ve özelliklere göre fiyatların değiştiğini kesinlikle unutmamanız gerekmektedir. 30 TL ile 70 TL arasında farklılık gösteren fiyatlar firmaların fiyat standartlarına göre değişiklik gösterebilmektedirler. Fiyatlar her zaman ürünün özelliklerine göre belirlenmektedir.

Şeffaf brandaların imalatı

üretim yapan firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu firmalar uzun süredir imalat yapan firmalar olmaktadırlar. Geniş fabrika alanları ve kalite anlayışları sayesinde ürettikleri ürünler satıcı konumundaki insanlar tarafından alınmaktadır. Alınan bu ürünler satış mağazalarında görücüye çıkmaktadırlar. İnternet üzerinden satışı yapılan bu ürünler son zamanlarda oldukça ilgi görmektedirler. Ürünlerin ortama kattığı dekor sayesinde müşteriler oldukça memnun olmaktadırlar. Yağmurdan, tozdan ve rüzgârdan korunmak için çok önemli bir ürün olmaktadır. İstenilen özelliklerde ve ebatlarda bulunması çok kolay olmaktadır. Kışın kullanılan bu ürünler açılma özelliği bulunduğu için yaz aylarında da kullanılabilmektedir. İdeal kalınlık genelde 0,6 mm ve 0,8 olmaktadır. Kışın soğuğun etkisi yazın ise güneşin etkisi ile brandalar ufak değişimlere uğramaktadır. Bu durum ürünün kalitesiz olduğunu düşünmenize neden olmasın. Kötü hava şartlarından korunma amaçlı yapıldığı için birazda olsa zarar görmesi çok doğal olmaktadır. Bu işi mutlaka uzmanlarına yani bizlere yaptırmanız sizler için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu işi uzun sürelerdir yapmaktayız. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda sizlere elimizden geldiğince hizmet etmekteyiz.

Şeffaf Stor Modelleri
Şimdi Ara
Yol Tarifi
Pergola Tente Şeffaf Branda branda Şeffaf Branda Pergola Tente brandacı Çadır Sistemleri Pergola Tente branda