Konstrüksiyon Çadır

Konstrüksiyon Çadır genellikle büyük alanlara inşa edilen çadırlardır. Çelikler yardımıyla yapılan çadırlara konstrüksiyon çadır denir. Favori Branda Çok sağlam ve güçlü hava şartlarından etkilenmeyen çadırlardan konstrüksiyon çadırlar olarak bahsedilmektedir.

Konstrüksiyon çadır nedir ? denildiğinde aklınıza ilk gelen şey fuar alanlarında kurulan çadırlar olmalıdır. Fuarlarda veya organizasyonlarda boş arazilere işin yapılacağı süre açısından ve sökmesi kolay olmasından dolayı konstrüksiyon çadırları kurulur ve bu çadırların yağmurdan kardan veya daha sert hava şartlarından etkilenmemesi nedeniyle organizasyon şirketleri hep konstrüksiyon çadırları tercih ederler. Yapımı kolay olduğundan dolayı çok seçilen çadır türlerindendir. Konstrüksiyon çadırlar metrekare açısından bina veya plaza genişliğine eşdeğer olabilir. Çelikler ve güçlü halatlar yardımıyla kurulan konstrüksiyon çadırları büyük olduğunun yanı sıra sağlam ve dayanıklı olmasıyla da bilinir. Konstrüksiyon çadırın bir çeşidi olan ahşap konstrüksiyon çadırları da piyasamızda kullanılan çadır çeşitlerindendir. Tahtaların yardımıyla kurulan ahşap konstrüksiyon çadırları kenarları ahşap ve tahtayla kaplanır ve mimari açıdan bir ev edası verir. Genelde dağ evlerinde bu çeşit ahşap konstrüksiyon çadırlarını görebiliriz. Günümüzde prefabrik ev olarak bildiğimiz evler ahşap konstrüksiyon çadırlarına benzer şekildedir.

YAPIMI

Konstrüksiyon çadırların yapımına gelince yani konstrüksiyon çadır nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında çok basittir. Fakat mutlaka işini bilen kişilerin yapılmasında fayda vardır. Normal bina yapımı mantığından giden konstrüksiyon çadırları iyi işlik ve emek gerektiren işlerdendir. Sağlam ve dayanıklı olmasının nedenlerinden bir tanesi ise yapım aşaması olarak diğer çadırlardan çok daha uzun sürede yapılmasıdır. Standart bina mantığından gidilerek çelik veya ahşap yardımıyla duvarlar dikildikten sonra tabanın orta noktasında yine çelik veya ahşap yardımıyla çatı birleştirilir konstrüksiyon çadırda. Ve daha sonra oluşan iskelet yapıya branda geçirilir.

Konstrüksiyon; yapılacak bir işte projelendirme sürecinin sonrasında gerçekleştirilen yapım, yapı, inşa ve inşa etme aşamalarını karşılayan bir terimdir.

Tasarım ve dizayn anlamında da kullanılan konstrüksiyon çadır imalatında sektöre son dönemde özellikle kalite anlamında büyük bir ivme kazandırmıştır.

Konstrüksiyon Çadır; imalat sürecini de kapsayan çadır tasarımları olarak sektörde kullanılmaktadır. Konstrüksiyon Çadır aynı zamanda çadır imalatında teknik hesaplamalar, gerçek tasarım ve projelendirme süreci ile yapım aşamasını (montaj ve kontrol süreçleri dahil) karşılamaktadır.

konstrüksiyon çadır-konstrüksiyon çadır fiyatları-konstrüksiyon imalatı

Farklı kullanım amaçlarına göre özel olarak tasarlanan konstrüksiyon çadır ürünlerinin tercih çokça tercih edilmesinin nedenleri arasında;

 • hafifliği
 • yüksek mukavemet gücü ve dayanıklılık
 • elastic yapısı
 • süneklik özelliği
 • her türlü zemine uygun sınıflamalarının bulunması
 • demontabl özelliği ve kolayca demonte edilebilirliği
 • farklı zeminlere uygulanabilir olması
 • duvar ve zemininin rahat bir şekilde kaplanabilirliği
 • çetin hava şartlarına karşı dayanıklılığı
 • hızlı kurulum ve kolay söküm
 • taşınabilirliği
 • uzun ömürlü olması

gösterilebilir.

Konstrüksiyon çadır depolama, fuar, düğün, konser, parti, piknik, sergi, açılış, toplantı, spor, kamp, uçak hangar yapımları, kongre, festival, kokteyl, her türlü organizasyon, büyük saha, şantiye ve fabrika yapımlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

konstrüksiyon çadır-konstrüksiyon çadır fiyatları-konstrüksiyon imalatı

Konstrüksiyon çadır kullanım amaçlarına ve özel taleplere göre farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Bu çadırlarda tercihe göre;

 • yan cepheleri transparan ya da kapalı
 • beşik çatılı
 • yan cepheleri transparan ya da beyaz brandalı ya da açık
 • block-out opak (ışık geçirmez)
 • alev yürütmez – anti alerjik brandalı

tasarımlar çadıra uygulanabilmektedir.

Özel konstrüksiyon çadır tasarımlarında organizasyonun yapılacağı alan, çadır sayısı ve çadır büyüklüğü, çadırların kullanım maksatları, zemin özellikleri (çim, asfalt, bahçe, toprak ya da beton gibi) özellikler dikkate alınmaktadır.

konstrüksiyon çadır farklı kullanım amaçları doğrultusunda sunduğu kolaylıkların yanı sıra ekonomik açıdan da müşteriye rahatlık sağlamaktadır. Bu durum firmamızın ve ürünümüzün tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

Şimdi Ara
Yol Tarifi
Pergola Tente Şeffaf Branda branda Şeffaf Branda Pergola Tente brandacı Çadır Sistemleri Pergola Tente branda