Kamelya (Kameriye) üstü kapalı, ahşap ya da demir gibi çeşitli malzemelerden yapılan alt tarafında oturma gurubu koyabileceğiniz ortalama 6-8 kişilik olan kamelyalar mekânına göre (bahçe, site bahçesi, havuz başı, plaj, vb.) kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen gibi çeşitli şekilleri bulunan ortama şıklık ve estetik katan gölgeleme elemanlarına denir.

Kamelya nedir derseniz, Kamelyaların üstleri kapalı olduğu için sizleri güneşin kavurucu sıcaklığından koruyup ortama ferahlık katacaktır. Hemde kış aylarında dışarıda yağmur yağarken siz ailenizle birlikte kamelyanın altında konforlu saatler geçirebilirsiniz. Ayrıca içerisine özel havalandırma sistemi kurularak ortasına ocak başı (mangal) konularak aileniz ve dostlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirip yemeklerinizi bu mangalda pişirip yiyebileceğiniz hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Asıl ismi kameriyedir. Fakat halk tarafından kamelya olarak ağızlara yerleşmiştir. Kamelyalar farklı tür ağaçlardan üretilmektedir. Genelde emprenye edilmiş ithal çam ağaçları ile yapılan kamelyalar göze hoş bir görüntü vermektedir. emprenye yapılma amaçlarından ağaçlarda çürüme ve böceklenme gibi sorunları yok edip sağlıklı ve en verimli şekilde kullanmaktır. Ayrıca bu tür kamelyaların bir bakım sürecine girme ihtiyacı bulunmamaktadır. İstatistiklere göre en çok tercih edilmekte olan Beyaz Kamelyalar senede bir defa boyası ve bakımlarını yaptırdıktan sonra ilk günkü gibi kullanmaya ve o göz alıcı estetikliğiyle sizlerin ve ailenizin hoşça vakit geçirmesine ortak olacaktır. Kamelyayı yapmayı başlamadan önce görevli kişiler tarafından çizimi ve iskeleti hazırlanmaktadır. Yapılan iskeletin metal olması kamelyayı daha güçlü hale getirecektir. Kamelyanın kurulacağı zemine önceden yerden 15-30 cm yükseklikte beton dökülmelidir. Kamelyaların taşıyıcı direkleri vardır bu direkleri direkt olarak betona koyamazsınız çünkü beton ağacı çürütür ve bir süre sonra kamelyanız kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle taşıyıcı direk ve beton arasına paslanmaz aparatlar konulmalıdır. Bu sayede kamelyanızın yerini değiştirmeniz durumunda yeni direkler almak zorunda kalmazsınız.

Kamelyanın çatısının kiremitten olması kamelyaya ayrı bir estetik katacaktır. Ayrıca kamelyanın çatısından su sızma ihtimalini düşürmüş olacaksınız. Fakat pratik ve kullanışlı yalıtım malzemesi kullanarak su geçirmezlik sağlanabilir. Ortalama bu tür bir kamelyanın fiyatı 10.000 TL civarında maliyet çıkabilir. Ama bu fiyat kullanılan malzemenin kalitesine göre artıp azalabilmektedir. Kamelya yapımında ciddi bir el işçiliği ve fiziksel hesaplamalar gerekir. Yıkılması durumunda insan sağlığını tehlikeye atacağı için mümkün olduğunca profesyonellerden yardım almaya özen gösteriniz. Mutlu ve hoş vakitler geçirmeniz dileğiyle..

Kamelya, dış mekana güzel bir görsel uyum katan ve aynı zamanda oldukça kullanışlı olan bir açık yaşam alanıdır. Bahçeleriniz ve ya herhangi bir dış mekanınız için şık görünen, mekanınıza hareket ve güzellik katan farklı ebat ve maddelerde ki kamelyaları seçebilirsiniz. Yaz kış kullanıma uygun olacak türden kamelyalar sayesinde, açık alanda hoş vakit geçirmenin keyfini süreceksiniz. Bu huzurlu alanda dilerseniz kitap okuya bilir, dilerseniz sakin bir kaç saat geçire bilir, misafirlerinizi ağırlayabilir hatta çocuklarınız için son derece güzel bir oyun alanı yarata bilirsiniz. Eviniz haricinde iş yerinizin dış mekanı için tasarlanacak bir kamelya sizlere ve müşterilerinize sıcak ve şık bir ortam yaratırken, mekanınızın çekiciliğini artıracak. Bunun yanında dilerseniz açık alan düğün mekanları için de kamelyaları tercih edebilir ve romantik bir ortam hazırlaya bilirsiniz.

Bu şık ve zarif kamelyalar, sizlere kullanışlı ve görsel bir mekan sunarken, bütçenizi zorlamayacak cazip seçenekleri ile dış mekanınızı canlandırsın. Sizlerin dilediği model ve ölçülerde tasarlanacak kamelyalar ile kaliteli, özgün, şık bir bahçe düzenine sahip olabilirsiniz. Favori çadır -branda- tente  olarak, en iyi malzemelerle yapılan, piyasanın oldukça altında kamelya fiyatları ile, bütünüyle müşteri memnuniyetini hedefleyen anlayışımız sebebiyle sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Sizlerin istek ve talepleri doğrultusunda dilediğiniz ebatlarda yaptığımız kamelya üretimi dış mekanınız için en doğru dizaynı sizlere sunacak. Kamelya üretimi dilerseniz tamamen sizin tercih ettiğiniz malzeme ve şekillerde olabileceği gibi hazır üretilmiş olan kamelyaları da tercih edebilirsiniz. Yılların getirdiği tecrübe ve deneyimimiz sayesinde en iyi işçilik ve malzemelerle sizlere yıllarca kullanabileceğiniz, uzun ömürlü bir kamelyaya sahip olabilirsiniz.

Şimdi Ara
Yol Tarifi