Kumaş üretimi oldukça gelişen bir konu olarak hem dünyada hem de özellikle tekstilin önemli bir değer olduğu ülkemizde yıllardır bu işi yapan büyük sanayi kuruluşları mevcuttur. Oldukça nitelikli kumaşların yanı sıra klasik kumaşlarda büyük kapasitelerde üretilmektedir. Ham bez imalatı da bu üretimler içinde önemli bir yer tutan ve bu konuda ihtisaslaşmış firmalarca üretilen bir kumaştır.

En önemli kumaş üreticileri günümüzde klasik elyaflarla ürettikleri kumaşları tekrar işleyerek oldukça fonksiyonel kaplamalar yapmaktadırlar. Bu sayede ortaya çıkan ürün, hem üzerine katma değer almış hem de nitelik sahibi bir ürün haline gelmiştir. Bu tarz kumaşlardan yapılan branda vb amaçlı kumaşlar ile branda kesimi ve tente imalatı, işlevsel çadırlar ve koruyucu örtüler imal eden bir firma olan Favori Branda olarak yıllardır bu sektörün içinde hizmet vermekteyiz. En bilinen kumaşlardan olan ham bez nedir konusunda pamuklu kalın kumaş olarak vereceğimiz kısa yanıt ile birlikte yıllardır bu kumaş alanında üretim yapan yerli ve yabancı büyük firmalar ile çalıştığımızı da belirtmek yerinde olacaktır. Ham bezler pamuk ipliği temelli, belirli en ve boylarda ve ipliğin kalınlığı ile dokuma sıklığına bağlı ağırlıklarda kumaşlardır. Üretimlerimiz esnasında birçok amaçla kullanılabilen bu kumaşların iplikleri dokumada tek kat kullanılmakta ve bez ayağı örgüsü ile dokunmaktadır. Dokuma sıklıkları ve ipliğin numarası ortaya çıkan kumaşın görüntüsü ve ağırlığı kadar işlevini de etkilediğinden ürünlerimizde amaca uygun kumaşlar seçilerek bu konuda herhangi bir zafiyet oluşmasını engellemekteyiz.

Her türlü ürünümüzü inceleyebileceğiniz web sitemiz https://www.favoribranda.com adresimizden rahatlıkla anlaşılacağı üzere yıllardır bu sektördeyiz ve her türlü kumaş alımlarımızda olduğu gibi bu konuda da ham bez imalatı yapan büyük firmalar ile çalışmaktayız.

Birçoğumuz kamp kurmayı veya evimizin ön bahçesine çadır kurup kamp havası yaratmayı severiz. Peki, kurduğumuz bu kamplarda kullanılan malzemeleri veya çadırların hangi malzemelerden yapıldığını düşündük mü? Çadır üretiminde ham bez kullanımı çok önemlidir. Çadırların sağlam ve uzun süre dayanıklı olması için ham bezin mutlaka üretim esnasında kullanılması gerekmektedir. Çadırları incelediğinizde ham bezin nasıl bir dokuya sahip olduğunu daha iyi anlayabileceksiniz. Bu tür bekler genel anlamda farklı hava koşullarına dayanıklı ve çadırın içinde duran kişileri koruyabilecek şekilde üretilmektedir. Bazen dayanıksız ve bir defa kullanıldıktan sonra yıkılan çadırlar bulunmaktadır.

Bu çadırların ham bez kullanılmadan yapıldığını anlayabilirsiniz. Ham bez, çadırın sağlam olması için her açıdan çok önemli olmaktadır. Bir çadır almak isterseniz, çadırların fiyatları genellikle boyut, çadırda kullanılan malzeme ve sağlamlığına göre değişkenlik göstermektedir. Ham bez fiyatları için araştırıp bakabilirsiniz ki bazıları çadır almadan, malzemelerini kendileri alarak, kendilerine ait çadırlarını bile yaptırabilmektedir. Elbette bu tür çadırların fiyatları daha farklı olmaktadır. Bir kamp kurmayı veya dışarıda birkaç gün geçirmeyi bazı insanlar bir hobi edinmişlerdir, bu sebeple bu tür insanlar, hangi çadırların daha iyi olabileceğini ve hangi malzemelerin nerede kullanıldığını çok daha iyi bilmektedir.

Çadırlarda kullanılan ham bez üretimi çok farklıdır ve özel tekniklerle yapılması gerekmektedir. Hem elle hem de makine yardımıyla üretilmektedir. Dolayısıyla bu sebeple ham bez ürünleri veya maddeleri normal bezden çok daha sağlam olmaktadır. Ham bez her yerde bulabileceğiniz bir bez türü değildir. Gerçek ham bez bulmak ve almak isterseniz çok iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Ham bez sadece çadırlarda değil, birçok farklı ürünlerin yapımında da kullanılmaktadır, çünkü ham bez elde edebileceğiniz en sağlam bez türü olarak bilinmektedir.

Şimdi Ara
Yol Tarifi