Farklı yapı ve yalıtım malzemelerinden üretilen fantüp, yapının ya da kazı çalışmasının havalandırma ihtiyacını karşılayan yüksek kalite standartlarına sahip özel bir üründür.

Fantüp genellikle inşaat alanları ve şantiyelerde tercih edilmektedir. Tünel çalışmalarında, kazı alanlarında ve inşaat sürecinde fantüp ürünleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fantüp, fantüp nedir, fantüp nasıl yapılır?

Dayanıklı ve sağlam yapıları ile ön plana çıkan fantüp özellikle tünel yapımlarında, şantiyelerde, inşaat alanları ve kazı çalışmalarında havalandırma ihtiyacına çözüm bulmaktadır.

İhtiyaç ve isteğe bağlı olarak teknik özellikleri belirlenen fantüp üretiminde yanmaya karşı dayanıklı malzemeler tercih edilmektedir. Farklı boy ve ebatlarda da üretilen fantüp kullandığı malzeme ve teknik özellik bağlamında değişkenlik göstersede genel olarak normal ya da sprial fantüp ürünleri kullanım pratiği ve yaygınlığı bazında diğer ürünler arasında ön plana çımaktadır.

Fantüp, fantüp nedir, fantüp nasıl yapılır?

Fantüp genellikle PVC kaplamalar ile üretilir. Fantüp üretiminde ihtiyaca göre polyester tipi maddelerden de faydalanılır. Yaygın olarak normal ya da sprialli olarak üretilen fantüp özel eklemelerle farklı ihtiyaçları da karşılayabilir hale getirilmektedir. Örneğin farklı maddelerin kullanılması ile fantüp havalandırma özelliğinin yanı sıra alev geciktirme hüviyetine de dönüştürülmektedir. Bu özellik bilhassa inşaat alanlarında tercih edilmektedir.

Fantüp üretimi inşaat alanı, şantiyenin ya da yapının ihtiyacı göz önünde bulundurularak tamamlanmaktadır. Üretim sırasında

  • Yüksek dayanıklılık
  • Havalandırma
  • Güvenilir malzeme
  • Farklı ebat ve boyutlar

gibi özelliklere dikkat edilmektedir.

PVC kaplama ve polyester gibi malzemelerin kullanımı ile farklı birim ve değerlerde üretilen fantüp yırtılma ve çekme gibi olası durumlara karşı titizlikle test edilmekte ve son ürüne son şekli verilmektedir.

Üretiminde farklı bez tipleri de kullanılan Fantüp ürününde kalite ve yüksek dayanıklılık esastır.

Fantüp, tünel, inşaat ve kazı gibi çalışmalarda ortamı havalandırmak için kullanılan seyyar havalandırma aracıdır. Fantüp özellikle tünel çalışmalarında, şantiye ve inşaatlarda kullanılmaktadır. Tünel çalışmalarının olmazsa olmazı olan fantüp, çeşitli kazı ve şantiye işlerinde projelerin daha verimli olmasını sağlamaktadır. Fantüpün amacı kurulduğu yerle temiz hava arasında bir köprü oluşturarak ortama temiz hava akışı sağlamaktadır.

Fantüpler, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla ortamın havalandırılmasını sağladıkları için tünel gibi havasız ortamlarda işin sağlıklı bir şekilde yürümesi açısından büyük bir öneme sahiplerdir. Fantüp yapımında sağlam ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra farklı çeşitlerde, ebatlarda fantüp üretimi gerçekleştirilmektedir. Kullanımı açısından en çok kullanılan Fantüpler spiralli ve normal fantüplerdir.

Fantüp fiyatları ortalama bir seyir gösterirken, kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Tünel çalışmalarının can damarı konumunda bulunan fantüp, ihtiyaç duyulan ortamın havalandırma ihtiyacını karşıladığı için bu denli önemlidir. Bu denli önemi bir işte kullanılacak malzemenin sağlamlığı ve kaliteli olması da çok önemlidir. Yaygın olarak polyester ve PVC kaplama ile yapılmaktadır. Esneme, çekme ve yıpranma payı göz önünde bulundurularak üretilen ürünlerin tünel şantiyelerinde kullanılması ortamın havalandırma ihtiyacından dolayı zorunludur.

Fantüp imalatı konusunda birçok firma hizmet vermektedir. Son dönemde yaptığı işlerle sıkça adından söz ettiren ve kullanıcıların memnuniyetini firma olarak önemli bir yere konumlandıran https://www.favoribranda.com fantüp imalatı da yapmaktadır. Türkiye’de branda denilince ilk akla gelen firmalar arasında olan Favori Branda sektörde meydana gelen her türlü yenilikten kendini soyutlamayıp tüm yeniliklere açık olarak sürekli gelişim göstererek en üst teknolojilerle çadır, brandaya dair işleri en iyi şekilde yaparak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamakta, bu sektörde başka firmaları değil de sürekli gelişim göstermek ve işini en iyi şekilde yapmak için kendisini rakip olarak görmektedir.

Şimdi Ara
Yol Tarifi