Forklift Çadırı

Az yer kaplayan sağlam dayanıklı çok amaçlı kullanımı ile tanınmaktadır. Başlıca kullanıldığı yerler; yatakhaneler, yemekhaneler, branda depo çadırları ve son olarak afet çadırlarıdır. Kolay kurulabilmekte olan çadırlar demir aksamı pimli birbirlerine kenetlenme usulü ile kurulabilmektedir. Çadır ile işiniz bittiğinde kaldırmış olduğunuz yer oldukça az yer kaplama özelliğine sahiptir. Forklift çadırı nedir? Her türlü hava şartlarına dayanıklılığı ve sağlamlığı ile tercih edilmektedir. 1100 dny, pvc ve polyester branda yapımında kullanılmaktadır.

Forklift çadırı nasıl yapılır ? Bu çadır yapımında ısı yalıtımının sağlanması için her iki tarafı da alüminyum folyo kaplı iki katlı balonlu naylon yapımında kullanılmaktadır. Alüminyum folyo kaplı olmasından dolayı sizleri yaz aylarında bunaltıcı sıcaktan korurken kış aylarında ise soğuktan korumaktadır. Forklif çadırı kullanılan yalıtım malzemeleri özel çuvallara geçirilir. Bu sayede çadırın hem ömrü uzatılmış hem de kullanım kolaylığı sağlanmış olur. Standart üretimlerde beşlik seriler beş çarpı dört boyutundan altılık seriye yanı altı çarpı altıdan altı çarpı on dörde kadar yedilik serilerde ise yedi çarpı sekizlerden yedi çarpı yirmi seviyelerine kadar üretimi yapılmaya başlanmıştır.

Forklif Çadırının Sizlere Sağlamış olduğu Avantajlar

  • Hızlı montaj imkanı (Sizlere fazla vakit kaybettirmeden kolay kurulumu ile büyük bir zaman kazandırmakta ve yormamaktadır)
  • Minimum iş gücü ile kısa yoldan pratik şekilde montaj kolaylığı sağlamaktadır. (Sizleri hiç uğraştırmadan en kısa şekilde kurulum imkanına sahiptir)
  • Çadırın birbirine entegre olması ve yan duvar, çatı (Çadırınızda ev gibi bir çatının olması yanlarda ise duvarların olması sizi adeta evinizdeymiş gibi rahat ettirme özelliğine sahip kılıyor)
  • Pencere özelliği ile hava alma özelliği
  • Genişletilmiş aksesuar imkanı sunmaktadır.
  • Maksimum düzeyde koruma imkanı

Birçok çadır türlerinin arasında inşaatlarda ve iş yerlerinde kullanılan çadır türlerinden bir tanesi forklift çadırı olmaktadır. Bu çadırın asıl amacı iş makinelerini ve iş makineleri üzerinde çalışan kişileri korumasıdır. Forklift çadırı genellikle adı üstünde forklift makineleri ve diğer küçük veya orta çaplı iş makinelerinin operatör kısmını kaplaması açısından tasarlanmaktadır. İnternette araştırdığınızda ne şekilde tasarlandığını ve makinelerin üzerini nasıl kapladığını görebilmektesiniz. Genel olarak naylon veya plastik malzemelerle üretilmektedir, fakat çok sağlam ve makine ile beraber operatörü de koruyabilen bir malzeme olarak bilinmektedir. İş makineleri ve iş malzemeleri satan mağazalarda rahatlıkla bulunabilmektedir.

Gerektiği takdirde ise iş yeri kendi makinelerine göre forklift çadırı siparişi verebilmektedir. Birçok farklı boyutlarda ve özelliklerde forklift çadırları bulabilirsiniz ve ona göre fiyatlar biçilmektedir. Forklift çadırı fiyatları ise internet üzerinden veya iş malzemeleri satan mağazalardan öğrenebilmektesiniz. Genel anlamda naylon veya plastik gibi malzemelerden yapıldığından, birçok çaldır türlerinden çok daha hesaplı ve ucuz bir ürün olmaktadır. Forklift çadırı aslında birçok iş yerinde gördüğümüz, fakat normalde hiç dikkatimizi çekmeyen, gözümüze normal malzemeler olarak görünen iş ürünleridir. Bu sebeple bu şekilde forklift çadırlarından bahsettiğimizde, insanlar acaba nedir sorusuna kapılabilmektedir.

Bütün çadırların imalat şekli farklıdır ve çadırlara ve amaçlara göre çadırların farklı özellikleri de bulunabilmektedir. Forklift çadırı imalatı çok zor değil, fakat sadece makine gücüyle yapılabilen bir ürün olup tasarımı bittikten sonra ise, üretenlerin kontrolünden geçerek müşterilere sunulmaktadır. Bütün iş yerlerinde artık forklift çadırı bulabilmektesiniz. Hem operatörlerin olumsuz hava koşullarında da çalışabilmeleri için yapılmıştır, hem de iş makinelerinin operatör kısmının korunması ve yağmurlu veya karlı havalarda ıslanmaması için üretilmektedir. Malum teknolojinin gelişmesiyle bütün bunlar artık mümkün olup günlük yüzlerce forklift çadırları ve benzeri çadırlar üretilmektedir.

 

 

Şimdi Ara
Yol Tarifi